Lekarze \ Okulistyka \ lek. Klonowski Paweł
ul. Brzeska 131, 08-110 Siedlce
ul. Brzeska 131, 08-110 Siedlce
lek. Klonowski Paweł

lek. Klonowski Paweł

Specjalista chorób oczu
Specjalista w dziedzinie chirurgii zaćmy metodą MICS, laserowej korekcji wzroku, refrakcyjnej wymianie soczewki oraz chirurgii przedniego odcinka gałki ocznej.
Akademię Medyczną w Lublinie ukończył w 1995 roku a obecnie pracuje w Klinice Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na stanowisku adiunkta. Specjalizację uzyskał w 1999 roku a stopień doktora nauk medycznych w 2002 roku. Uczestniczył w licznych stażach w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii. Zajmował się laserową korekcją wzroku, chirurgią siatkówki oraz ciała szklistego. Przez wiele lat pracował w VISSUM Contro Oftalmologico en Alicante w Hiszpanii będąc konsultantem i chirurgiem ogniskując swoje zainteresowania na operacjach zaćmy i chirurgii refrakcyjnej.
Jako jeden z pierwszych okulistów w Polsce operuje zaćmy metodą bimanualnego mikrocięcia 1.4 mm (MICS – Micro Incision Cataract Surgery).
W chwili obecnej głównie specjalizuje się w laserowej korekcji wzroku, chirurgii refrakcyjnej rogówki oraz wszczepianiu soczewek wieloogniskowych i torycznych w trakcie operacji zaćmy. Jest współautorem 63 publikacji, doniesień zjazdowych i rozdziałów w monografiach naukowych.

Rejestracja 25 644 74 00