Szpital \ Oddziały Specjalistyczne \ Oddział Chirurgii Ogólnej

Oddział Chirurgii Ogólnej

ul. Brzeska 131, 08-110 Siedlce

W języku potocznym określana jako „miękka”, ma najszerszy profil diagnostyki i leczenia spośród specjalności chirurgicznych. To z niej wykształciły się węższe specjalności, jak np. ortopedia i traumatologia, urologia, proktologia, kardiochirurgia, chirurgia naczyniowa i inne. Stąd też zakres schorzeń leczonych przez chirurga ogólnego jest bardzo szeroki.
Główną domeną działalności chirurga ogólnego jest diagnostyka i leczenie 
chirurgicznych schorzeń narządów, tj.: brzucha, przepuklin, guzków oraz schorzeń skóry, leczenie ran, żylaków.

W leczeniu operacyjnym wykorzystujemy zarówno metody tradycyjne, jak również z zakresu tzw. chirurgii małoinwazyjnej, która minimalizuje uraz operacyjny i w konsekwencji ogranicza ból pooperacyjny, poprawia samopoczucie po zabiegu i skraca czas powrotu do zdrowia oraz pobytu w szpitalu.
Nowocześnie wyposażony blok operacyjny, siedmio-stanowiskowa sala nadzoru pooperacyjnego, wykwalifikowany personel pielęgniarski oraz systematycznie aktualizowana wiedza chirurgiczna z wieloletnim doświadczeniem lekarzy operujących, pozwala wykonywać nam bezpiecznie takie 
zabiegi z zakresu chirurgii, jak: 

  • operacje przepuklin (metody bez napięciowe z zastosowaniem siatek syntetycznych),
  • laparoskopowe operacje pęcherzyka żółciowego,
  • operacje żylaków kończyn dolnych,
  • operacje żylaków odbytu, operacje szczelin odbytu,
  • przetok odbytu,
  • operacje torbieli włosowej oraz wykonywanie drobnych zabiegów chirurgicznych na skórze i tkance podskórnej w znieczuleniu miejscowym, np. wycięcie tłuszczaka, kaszaka, innych zmian skórnych, paznokcia wrastającego. 
Rejestracja 25 644 74 00