Szpital \ Oddziały Specjalistyczne \ Oddział Chirurgii Onkologicznej

Oddział Chirurgii Onkologicznej

ul. Brzeska 131, 08-110 Siedlce

Dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym nowotworów.
Zachorowalność na nowotwory złośliwe, takie jak: czerniak, nowotwór piersi, czy nowotwór przewodu pokarmowego, stale wzrasta. Ma to związek z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego, nieprawidłową dietą, zaburzeniami odporności spowodowanymi przez stres towarzyszący nam w życiu codziennym.
Chirurgiczne leczenie nowotworów jest jedną z form leczenia tych chorób, często stosowaną jako pierwszą, a nierzadko również jako ostateczną.

W naszym szpitalu istnieje możliwość wykonania zabiegów onkologicznych.
Wykonywane są one zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym.

Wszyscy pracujący u nas chirurdzy onkolodzy, mają wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów na oddziałach onkologicznych i chirurgicznych.

Standardem jest, że usunięte zmiany poddawane są badaniu histopatologicznemu przez specjalistów patologów. Badanie histopatologiczne daje nam odpowiedź, czy zmiana chorobowa została usunięta z marginesem zdrowych tkanek, czyli w całości i odpowiedź co do dalszego postępowania leczniczego.

  • OPERACJE GUZÓW PIERSI
  • ZABIEGI USUNIĘCIA ZMIAN SKÓRNYCH 

Mastektomia to zabieg, który prowadzi do całkowitej amputacji piersi, niejednokrotnie z regionalnymi węzłami chłonnymi. Metoda ta ratuje życie kobiecie, niestety okalecza nie tylko ciało ale i duszę.

Kobiety po mastektomii często mówią: ,,przestałam być kobietą”, ,,wstydzę się swojego ciała”, ,,nie akceptuję siebie jako kobiety”, ,,nie czuję się atrakcyjna’’, ,,mam ogromną trudność z zaakceptowaniem swojego nowego wyglądu i samej siebie.”

Już sama choroba i operacja jest dla kobiety, ale też dla jej rodziny, ogromną traumą. Piersi to niezaprzeczalny atrybut kobiet, powód do dumy i poczucia atrakcyjności. Dlatego też warto kobiety informować, że istnieje możliwość rekonstrukcji utraconej piersi.

Dzięki takim zabiegom kobieta może wciąż cieszyć się swoim wyglądem, a to z kolei pomaga zaakceptować siebie, pomaga zmienić także myślenie o samej chorobie, dać motywację do dalszej walki.

Wielu kobietom zabieg rekonstrukcji piersi nie tylko poprawia stan psychiczny, ale często jest początkiem akceptacji zaistniałej sytuacji i chęcią powrotu do normalnego życia. Decyzję o rekonstrukcji piersi każdorazowo pomaga podjąć lekarz.

 

Rejestracja 25 644 74 00