Szpital \ Oddziały Specjalistyczne \ Oddział Chirurgii Dziecięcej

Oddział Chirurgii Dziecięcej

ul. Brzeska 131, 08-110 Siedlce

Dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym małego człowieka od pierwszych dni życia (okres noworodkowy, w tym dzieci przedwcześnie urodzone), niemowląt, dzieci małych i dużych, do 18. roku życia. Stanowi całkowicie odrębny dział chirurgii, gdzie dziecko może być operowane wyłącznie przez chirurga dziecięcego, ponieważ nie jest ono miniaturą dorosłego. Leczenie dziecka przez chirurga dla dorosłych dopuszczalne jest jedynie w stanach zagrażających życiu.

Dziecko, szczególnie małe, różni się znacznie od dorosłego, zwłaszcza chwiejnością równowagi wodno-elektrolitowej oraz regulacją temperatury ciała czy innych procesów metabolicznych. Inne też są choroby (znaczną ich część stanowią wady wrodzone), z którymi styka się chirurg dziecięcy. Wykonujący zabiegi muszą wykazywać dużą delikatność, a sala posiadać odpowiednią temperaturę, wilgotność i sprzęt monitorujący małych pacjentów.

W naszym szpitalu przywiązujemy ogromną wagę do profesjonalnej opieki nad małymi pacjentami. Wyróżnia nas podejście do znieczulenia dzieci przed zabiegiem. Dziecko zasypia i wybudza się w obecności rodzica. Podczas przygotowania do zabiegu rodzice naszych małych pacjentów przebywają cały czas ze swoim dzieckiem. Jedynie na czas samej operacji na sali operacyjnej zostawiają dziecko z personelem medycznym. Rodzic wraca do swojej pociechy zaraz po zabiegu i uczestniczy w procesie wybudzania dziecka. Wszystko po to, aby minimalizować stres dziecka związany z zabiegiem.

W ramach chirurgii dziecięcej wykonujemy m.in.:

  • operacje przepuklin,
  • operacje sprowadzenia jąder do moszny,
  • operacje w zakresie napletka,
  • operacje w zakresie krocza dziewczęcego,
  • operacje przepukliny,
  • wykonywanie drobnych zabiegów chirurgicznych na skórze i tkance podskórnej w znieczuleniu miejscowym, np. wycięcie tłuszczaka, kaszaka, innych zmian skórnych, paznokieć wrastający.

Zabiegi wykonywane są komercyjnie.

Rejestracja 25 644 74 00