Poradnie \ Poradnie Specjalistyczne \ Poradnia Dermatologiczna

Poradnia Dermatologiczna

ul. 3 Maja 3, 08-110 Siedlce
ul. Brzeska 131, 08-110 Siedlce

Dermatologia  specjalizacja lekarska zajmująca się na schorzeniami skóry, wraz z jej przydatkami (gruczoły, włosy i paznokcie). Jest ona zintegrowana z wieloma dziedzinami medycyny, ponieważ objawy skórne stanowią często manifestacje chorób układowych, immunologicznych (twardzina, toczeń rumieniowaty), genetycznych (albinizm), a nawet procesów nowotworowych (zespoły paraneoplastyczne). 

Choroby skórne (dermatozy) obejmują różnorodne zmiany i grupy chorób, tj.: zakażenia pasożytnicze (wszawica, świerzb), bakteryjne (czyrak, figówka, róża, liszajec, różyca, promienica, choroba kociego pazura), grzybicze (kandydozy), choroby wirusowe (opryszczka, półpasiec, ospa wietrzna), choroby alergiczne skóry (pokrzywka, wypryski, atopowe zapalenie skóry), choroby gruczołów łojowych i potowych (trądzik, łupież, potówki), fotodermatozy, znamiona i nowotwory (włókniak, bliznowiec, czerniak złośliwy). 

Dermatolog zajmuje się nie tylko chorobami skóry, to także specjalista, który może pomóc w poprawie naszego wyglądu i atrakcyjności. Niezwykle ważne problemy wyglądu warto powierzyć doświadczonemu specjaliście.

Do specjalistycznych badań diagnostycznych wykonywanych przez dermatologów należą:

 • dermatoskopia, czyli mikroskopia powierzchni skóry,
 • badanie histopatologiczne zeskrobin lub wycinka zmiany,
 • badania immunologiczne (wycinki i określanie poziomu przeciwciał).

Oprócz konsultacji w naszej Poradni, możliwe jest także wykonanie
drobnych zabiegów dermatologicznych, takich jak, np:

KRIOTERAPIA, czyli miejscowe przyłożenie przy pomocy specjalnego aplikatora bardzo niskiej temperatury, która dostarczana jest do miejsca zmienionego chorobowo. Zabieg zamrażania i rozmrażania powtarza się w jednym cyklu kilkakrotnie. Doprowadza to do zamarzania zawartości komórek, pękania błon biologicznych i w konsekwencji zniszczenia tkanki. Krioterapia miejscowa stosowana jest przede wszystkim w leczeniu zmian skórnych, np. brodawek.

ELEKTROKOAGULACJA, czyli zabieg polegającym na niszczeniu zmian skórnych przy użyciu prądu zmiennego o dużej częstotliwości. Istotą zabiegu jest ciepło powodujące termiczne uszkodzenie (ścięcie, koagulację) białek zlokalizowanych w tkance. W trakcie zabiegu powstaje temperatura sięgająca 200oC, w związku z czym uszkodzenie niepożądanych znamion jest natychmiastowe. Do zabiegu używa się specjalnego aparatu zaopatrzonego w różne metalowe końcówki (elektrody). Rodzaj użytych elektrod zależy nie tylko od wielkości i lokalizacji zmian, ale też od głębokości ich osadzenia w skórze – mogą to być nożyki, kulki, pętelki lub igły. Końcówki te podlegają sterylizacji po każdym użyciu.

Zabiegi wykonywane w poradni dermatologicznej:

 • krioterapia miejscowa (zamrażanie miejscowe zmian skórnych: kurzajek, rogowacenia słonecznego),
 • elektrokoagulacja (usuwanie rozszerzonych naczynek krwionośnych, naczyniaków, kurzajek, włókniaków miękkich, itp.),
 • usuwanie zmian skórnych z możliwością badania histopatologicznego (prosaków, kaszaków, itp.),
 • korekcja i uzupełnianie zmarszczek średnich i głębokich,
 • korekcja i wypełnienie ust,
 • peelingi złuszczające (trądzik młodzieńczy, przebarwienia,rozszerzone pory skóry),
 • mezoterapia skóry twarzy, dekoltu i grzbietu dłoni (rewitalizacja, odmładzanie),
 • mezoterapia skóry głowy (leczenie łysienia, wypadania włosów).

 

Rejestracja 25 644 74 00