Poradnie \ Poradnie Specjalistyczne \ Poradnia Ginekologiczno-położnicza

Poradnia Ginekologiczno-położnicza

ul. 3 Maja 3, 08-110 Siedlce

Ginekologia to gałąź medycyny zajmująca się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Do najczęstszych problemów z jakimi zgłaszają się kobiety do ginekologów, należą: zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne i zakażenia, potrzeba antykoncepcji, niepłodność, czy nowotwory narządu rodnego (rak jajnika, rak szyjki macicy, mięśniaki macicy, rak trzonu macicy).

W ramach poradni ginekologiczno-położniczej prowadzimy diagnostykę i leczenie schorzeń narządów rodnych, stanów zapalnych narządów rodnych, opiekę nad kobietą ciężarną, opiekę w okresie połogu, poradnictwo antykoncepcyjne, poradnictwo w okresie klimakterium, opiekę nad pacjentkami z chorobami nowotworowymi narządów rodnych, opiekę nad pacjentkami z problemami nietrzymania moczu, porady w zakresie planowania rodziny.

Diagnostyka ginekologiczna obejmuje: badanie palpacyjne, badanie cytologiczne, badanie bakteriologiczne, ultrasonografię przezbrzuszną i transwaginalną, badanie poziomu hormonów i markerów nowotworowych we krwi. Badania można poszerzyć o diagnostykę inwazyjną, tj. biopsję błony śluzowej szyjki macicy, frakcjonowane skrobanie macicy, histeroskopię diagnostyczną (wziernikowanie macicy). 

W poradni ginekologiczno-położniczej przyjmują specjaliści ginekolodzy-położnicy. Dzięki posiadanemu na wyposażeniu gabinetów wysokiej klasy aparaturze USG KTG, są w stanie zapewnić pełną diagnostykę ciąży, badanie USG i chorób kobiecych. Mają oni do dyspozycji również laboratorium, w którym wykonywane są w pełnym zakresie badania analityczne, jak również badania w kierunku predyspozycji do chorób genetycznych, m. in. badania genetyczne raka piersi i jajnika (gen brca1, brca2).

Podczas wizyty u ginekologa może być wykonywane badanie cytologiczne (przeznaczone jest dla kobiet powyżej 25. roku życia lub dla tych, które rozpoczęły już współżycie płciowe). Dzięki niemu możemy wykryć stany przednowotworowe i raka szyjki macicy nawet we wczesnym stadium jego rozwoju (uleczalnym), jak również infekcję wirusem brodawczaka ludzkiego – HPV.

 „ABY ZAPOBIEC CAŁKOWICIE NOWOTWOROWI, NALEŻY ROBIĆ BADANIE GINEKOLOGICZNE ORAZ CYTOLOGICZNE RAZ W ROKU!”

Najskuteczniejszą metodą walki z nowotworami złośliwymi są działania profilaktyczne. W chwili obecnej profilaktyka raka szyjki macicy polega na przeprowadzaniu cyklicznie badań cytologicznych oraz stosowaniu szczepionki przeciwko niektórym typom wirusa HPV

Już od pierwszych dniach ciąży istotne jest, aby przyszłej mamie stworzyć jak najlepsze warunki, zapewnić maksymalną ochronę i przygotować na najszczęśliwszy dzień w życiu, dlatego nasi lekarze starają się objąć pacjentki staranną opieką, aby czuły się bezpiecznie o siebie i swoje maleństwa.

Istnieje możliwość wykonania szerokiej gamy badań laboratoryjnych, badań predyspozycji na choroby genetyczne KTG oraz USG ciąży.

 

Rejestracja 25 644 74 00