Poradnie \ Poradnie Specjalistyczne \ Poradnia Onkologiczna

Poradnia Onkologiczna

ul. Brzeska 131, 08-110 Siedlce

Poradnia Onkologiczna zapewnia opiekę nad pacjentami z podejrzeniem nowotworu lub zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Nasza Poradnia zajmuje się szczególnie szeroko pojętą diagnostyką chorób piersi (nie tylko nowotworów). Gwarantujemy błyskawiczny dostęp do profesjonalnie przeprowadzonej diagnostyki. Wykonujemy badania obrazowe (USG , Mammografia, badania radiologiczne), badania krwi oraz konsultacje specjalistyczne w ramach Poradni onkologicznej.

W ramach diagnostyki oferowanej w Poradni wykonywane są pod kontrolą: USG, biopsje zmian podejrzanych, zarówno cienkoigłowe (Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana), jak i gruboigłowe w znieczuleniu miejscowym (oligobiopsja). W celu kwalifikacji do biopsji wymagana jest wizyta u specjalisty w celu otrzymania skierowania.

Obecnie możliwe jest także wykonanie biopsji mammotomicznej metodą próżniową (VAB) umożliwiającej jednoczesne nieoperacyjne usunięcie niewielkich (do 2 cm) zmian łagodnych.

W przypadku konieczności przeprowadzenia zabiegu, pacjent jest kierowany bezpośrednio na nasz Oddział Chirurgii Jednego Dnia w ramach procedur jednodniowych lub do Ośrodków onkologicznych o wysokim stopniu specjalizacji, a czas oczekiwania na zabieg nie przekracza obecnie dwóch tygodni.

Skierowanie lekarskie nie jest wymagane w przypadku zapisów do poradni onkologicznej. Natomiast w przypadku zapisu do chirurga onkologa, celem kwalifikacjii do zabiegu lub wykonania samego zabiegu niezbędne jest posiadanie aktualnego skierowania lekarskiego.

Przychodnia realizuje również populacyjny program profilaktyczny w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy. Badania w ramach programów nie wymagają skierowania. Czas oczekiwania na badanie mammograficzne jest bardzo krótki.

Nie prowadzimy leczenia systemowego (chemioterapii) oraz w ramach tzw. programów terapeutycznych.

 

Rejestracja 25 644 74 00