Poradnie \ Poradnie Specjalistyczne \ Poradnia Pediatryczna

Poradnia Pediatryczna

ul. 3 Maja 3, 08-110 Siedlce
ul. Brzeska 131, 08-110 Siedlce

Pediatria to dziedzina medycyny zajmująca się oceną zdrowia i rozwoju dzieci, profilaktyką i leczeniem chorób dziecięcych.

Pediatrzy zajmują się kompleksową opieką medyczną najmłodszych pacjentów. Pragnąc zapobiegać problemom zdrowotnym i rozwojowi różnych chorób, opiekę pediatryczną dedykujemy nie tylko dzieciom chorym, ale i zdrowym. Pamiętając, że właściwa profilaktyka i szybka diagnoza to najlepszy sposób na uniknięcie wielu chorób, zapewnienie właściwego rozwoju dziecka i utrzymanie dobrej kondycji zdrowotnej.

Lekarze mają do dyspozycji nowoczesną bazę diagnostyczną oraz możliwość konsultacji ze specjalistami z różnych dziedzin medycznych, co znacznie skraca czas postawienia odpowiedniej diagnozy i wdrożenia leczenia.

Nasi najmłodsi pacjenci otaczani są ciepłem i serdecznością, a wieloletnie doświadczenie zawodowe pracujących pediatrów pozwala na właściwą ocenę stanu zdrowia i skuteczną pomoc.

Zapewniamy kompleksową diagnostykę :

USG przezciemiączkowe,  USG stawów biodrowych, USG jamy brzucha USG PŁUC, RTG,pełny zakres badań laboratoryjnych,

WYKONUJEMY RÓWNIEŻ SZYBKIE TESTY DIAGNOSTYCZNE:

Test Strep A pozwalające rozpoznać czy przyczyną infekcji gardła są paciorkowce typu A.

Test CRP wykonywany w celu oceny stanu zapalnego w organizmie.

Test Infuenza A&B wykrywa wirusa grypy

W chorobach wieku dziecięcego dominują oczywiście infekcje górnych dróg oddechowych, z czego największy procent stanowią infekcje wirusowe. Bardzo istotne jest to, że w infekcjach wirusowych leczenie antybiotykami jest całkowicie bezsensowne. Choć czasem zdarza się niestety, że już przy pierwszej wizycie rozpoczyna się leczenie infekcji wirusowych antybiotykiem.

Następny, bardzo istotny problem to alergie, jest ich dużo, z roku na rok coraz więcej. Mają na to wpływ warunki w jakich żyjemy. A żyjemy w środowisku skażonym i mamy do czynienia z różnymi substancjami, które korzystnie na nasze życie nie wpływają. Stąd zmniejszona odporność na niektóre choroby, alergie. Wirusowa infekcja nie doleczona, kaszel, katar, nie uzasadniają podawania leków przeciwalergicznych.

Rejestracja 25 644 74 00