Poradnie \ Poradnie Specjalistyczne \ Poradnia Psychiatryczna

Poradnia Psychiatryczna

ul. 3 Maja 3, 08-110 Siedlce

Psychiatria to specjalizacja medyczna zajmująca się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Bada ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, konstytucjonalne – sposoby powstawania i skutecznego zapobiegania.

Według definicji UEMS psychiatria jest gałęzią medycyny zajmującą się badaniem i stosowaniem biopsychospołecznych zasad w etiologii, ocenie, rozpoznaniu, leczeniu, rehabilitacji i zapobieganiu umysłowym, emocjonalnym i behawioralnym zaburzeniom występującym samodzielnie lub wspólnie z innymi zaburzeniami medycznymi w ciągu całego życia człowieka.

W naszej Poradni liczy się dla nas przede wszystkim zdrowie i dobro naszych pacjentów. Lekarze dokładają maksymalnych starań do indywidualnego procesu leczenia. W Poradni Zdrowia Psychicznego pracują lekarze posiadający aktualną wiedzę, cechuje ich empatia i zaangażowanie.

Oferujemy profesjonalną pomoc lekarzy psychiatrów w ramach konsultacji indywidualnych. Lekarze zajmują się diagnostyką i leczeniem szeroko rozumianych zaburzeń psychicznych (w tym bardzo rozpowszechnionych obecnie w społeczeństwie zaburzeń depresyjnych), ich przyczynami, uwarunkowaniami, objawami oraz ustalają tryb i przebieg leczenia. Wizyta opiera się zazwyczaj na rozmowie, a metody diagnozowania psychiatrycznego, tak jak leczenie, są bardzo zróżnicowane, dlatego też podejście do pacjenta musi być indywidualne.

 

Rejestracja 25 644 74 00